کتاب بخشنده

اثر لوییس لوری از انتشارات نشر چشمه - مترجم: کیوان عبیدی آشتیانی-داستان علمی تخیلی

The giver, 2002, Lois Lowry (1937)
عنوان: بخشنده؛ نویسنده: لوئیس لوری؛ مترجم: کیوان عبیدی‌آشتیانی؛ مشخصات نشر: تهران، نشر چشمه، 1388، در 213 ص، شابک: 9789643626921؛ کتاب در سال 1385 با عنوان «مامور خاطرات» با ترجمه بانو «لیلا نائینی» در انتشارات بازتاب نگار نشر شده است


خرید کتاب بخشنده
جستجوی کتاب بخشنده در گودریدز

معرفی کتاب بخشنده از نگاه کاربران
(3.5) واقعا تعجب آور نیست، اما معلوم است این لذت بخش تر است، زمانی که شما در واقع انگلیسی را درک می کنید!

مشاهده لینک اصلی
بدترین قسمت نگهداری خاطرات درد نیست. تنفر از آن است. خاطرات باید به اشتراک گذاشته شود.اگر ... فقط بیدار شویم من واقعا شرمنده ام که من این کتاب را زودتر برداشتم. امروز امروز من تعطیلات را ترک کردم و بیش از 10 ساعت در اتوبوس گذراندم، بنابراین چند کتاب کوتاه برای کشتن زمان آوردم و این کتاب یکی از آنها بود. اگر برای این سفر عجله نداشتم، چه کسی می داند که من آن را انتخاب کنم. هر صفحه ای از این کتاب را خیلی سریع خوردم، و در نهایت من بیشتر مایل بودم. اما من باید بگویم که من مطمئن نیستم که آیا عادت های خواندن را خواهم خواند، زیرا فکر می کنم این راهی عالی برای پایان دادن به این کتاب بود. کتاب شگفت انگیز و من مطمئن هستم که بسیاری از آن ها بارها در آینده خواندند.

مشاهده لینک اصلی
همانطور که هر برنده مدال Newbery، Giver یک کتاب کودک بسیار خوب است. زبان فریبکارانه ساده شده آن، یک دنیای دیوانه کننده را به وحشت می اندازد. این دنیایی است که مردم آزادی ندارند تصمیم بگیرند برای خودشان - همسران، فرزندان، شغل ها، آینده، حتی لباس ها و موهایشان هم از پیش برنامه ریزی شده و هم برای آنها انتخاب شده اند. آنها اجازه ندارند حتی احساسات و رویاهای خود را به خود جلب کنند. جنسیت آنها سرکوب می شود. مطمئنا، این کار برای سود مشترک انجام می شود - برای حفظ صلح و آرامش، برای جلوگیری از هر گونه اختلال، یعنی جنگ، گرسنگی، بیش از حد جمعیت و یا صرفا نارضایتی شخصی از درد. تنها دو نفر در این جامعه قادر به درک آنچه مردم از دست می دهند را درک می کنند. شخصیت اصلی جوناس یکی از این افراد است. داوطلب یک کتاب خوب است اما: - خیلی جوان است؛ تجربیات یک 12 ساله خیلی ساده و منحصر به فرد برای میل من نیست؛ - از لحاظ شرایط محیطی من متوجه شدم که زن و شوهر از جنبه های کم اهمیت جامعه پذیرش دارند. من اعتقاد دارم که صرف نظر از اینکه جامعه چهقدر محدود و سرکوبگر است، احساسات عشق و دلبستگی به آن کودکان یا والدین، بر خلاف این کتاب که ارتباطات خانوادگی به راحتی از بین می رود و فراموش می شود، باقی می ماند. ثانیا، این داستان ادعا می کند که مردم به عنوان مثال احساس عشق نمی کنند، زیرا آنها فاقد حافظه ای از آنچه در آن است، ندارند. IMO، احساسات چیزی است که ما یاد می گیریم و یا به یاد می آوریم، این چیزی است که ما ناخواسته تجربه می کنیم. به رغم شکایات من، من علاقه مند به خواندن عواقب آن هستم.

مشاهده لینک اصلی
این بخشی است که من قصد داشتم، اوه، این کتاب این گونه تماس بسیار وحشتناکی است که به طرف تاریکی دیدگاه های بهشت ​​ما می آید و حتی اگر بخواهیم مرگ و درد را بخشی از زندگی ما بگذاریم، لازم است چون بدون آنها ما نادانسته و گمشده خواهیم بود و خداوندا ... @ پس: اوه، این کتاب چنین دعوت وحشت زده ای به طرف تاریکی دیدگاه های بهشت ​​ما است و حتی اگر ما آرزو مرگ و درد را داشته باشیم بخشی از زندگی ما را بخاطر داشته باشید، آنها لازم هستند، زیرا بدون آنها ما نادان و گمراه خواهیم بود و خداوندا. من آن را دریافت کردم، خانم لوری. من مطمئن هستم که همه حق دارند وقتی می گویند این کتاب درخشان است، 1984 برای دوازده ساله و غیره، اما ... من فقط آن را دوست ندارم. به علاوه پایان دادن به نوعی دیوانگی بود، و من آرزو می کنم که شما بیشتر توضیح دهید که چگونه جهان آن را راه اندازی کرد. (ps: اگر واقعا دوست داشتید که ویزای خود را دریافت می کنید و در حال حاضر واقعا به من آسیب می رساند، شخصا این را نفهمید. من یک ساله دوازده ساله بودم.) Read for: 6th grade English

مشاهده لینک اصلی
یک شاهکار. من به صوتی گوش دادم که توسط رون ریفکین نقل شده است، که دارای لهجه کوچک نیویورک است. من کمی برای رسیدن به روایت خود تصمیم گرفتم، اما به نتیجه رسیدم که او یک کار عالی انجام داد. من مطمئن نیستم که آیا این پنج ستاره را رتبه بندی می کنم اگر آن را خوانده ام. چهار ستاره برای اطمینان، اما گوش دادن به این داستان آن را برای من لگد زد، من فکر می کنم. داستان به شیوه ای ساده گفته می شود، با این حال بسیار خسته کننده و عاطفی است. من گریه کردم، من خندیدم، لبخند زدم. من به شدت لمس کردم خدا را شکر که بدون توجه به چگونگی پیدایش جهان، باید همیشه افرادی مانند خواننده و مانند یونس باشد. من می توانم ببینم چرا در این مدارس بحث برانگیز است. این ائتانازی و موضوعات دیگر است که می تواند به عنوان استدلالات سیاسی مورد استفاده قرار گیرد. با دنیایی که به طور غیرقابل برگشتی به علت بیش از حد جمعیت و تغییرات آب و هوایی تغییر کرده است، در حال رسیدگی است. برای بهبودی از آسیب انسانها به زمین، برای از بین بردن گرسنگی، برای پایان دادن به جمعیت بیشماری، جوامع سفت و سختی شکل می گیرند که در آن انتخابات برداشته شده و قوانین، ساختار، @ sameness @، زندگی روزمره را برای نسل ها دیکته کرده اند. عواطف فراموش شده اند ، به معنای واقعی کلمه. همه چیز همان @ است. هیچکس رنگ ها، موسیقی، آفتاب، برف، کریسمس، جنگ، شادی، تنهایی و یا عشق را به یاد نمی آورد. واحدهایfamily وجود دارد @ که پس از اعمال آنها برای آنها تایید می شود. آنها برای بچه ها اعمال می شوند، اما این کار را نمی کنند، مگر اینکه آنها این کار را انجام دهند. هنگامی که فرزندانشان رشد می کنند، @ parents @ به گروه @ childless @ حرکت می کنند و سپس آنها را به @ elder @ group منتقل می کنند، قبل از اینکه آنها در نهایت @ منتشر شوند @ به @ elsewhere. این جامعه ای است که به نظر می رسد @ Stepford @ perfect، اما در زیر آن فوق العاده ناراحت کننده است. و هیچ کس حتی قادر به تحقق آن نیست. این فراتر از توانایی آنها در درک چیزی است که اشتباه است. من فکر می کنم که احساسات و موسیقی دو چیز اصلی است که انسانیت ما را به ما می دهد. همچنین ظرفیت قدردانی از زیبایی طبیعت. این جامعه انتخاب کرد که همه چیز را فراموش کند. آنها حتی قرمز رنگ را به یاد نمی آورند. یک عنصر جادویی یا فانتزی مربوط به نحوه انتقال خاطرات از گیرنده به گیرنده (Jonas) است. من به هیچ چیز خاصی نمی روم، اما این کتاب غمگین شد. تمام ستاره ها! من واقعا میخواهم فیلم را ببینم!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بخشنده


 کتاب مجموعه ناهمتا
 کتاب شوخی های کیهانی
 کتاب نابغه
 کتاب تیپ اشباح
 کتاب ماهی چاق گنده ی من که زامبی شد (جلد اول)
 کتاب قهرمان