کتاب برجیس را بخر

اثر آیزاک آسیموف از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: سعید سیمرغ-داستان علمی تخیلی

کودکی ده ساله بودم. عاشق کتاب خواندن، مخصوصاً کتاب‌های علمی و کتاب‌های ستاره شناسی. در کتابخانه‌ی محلمان عضو شدم که پر از این جور کتاب‌ها بود. کتابی به امانت گرفتم و به خانه آمدم. کتابی به نام «انسان در فضا» نوشته‌ی آیزاک آسیموف.
آن نخستین کتابی بود که از آیزاک می‌خواندم. چقدر روان و لذت بخش بود. عصر همان روز مادرم پرسید: «این کتاب رو می‌خونی، چیزی هم می‌فهمی؟»
با غرور گفتم: «پس چی که می‌فهمم! تمومش هم کردم!»
جادوی آیزاک آسیموف اثر کرد. از آن روز، تا کنون بیش از 25 سال گذشته و من عملاً در تمام این مدت با کتاب‌های آیزاک زندگی کرده‌ام و حساب چیزهایی که از او آموخته‌ام، از دستم در رفته است. هنوز که هنوز است، اولویت اولم برای کتاب خریدن و کتاب خواندن، آیزاک آسیموف است و اگر کتابی از او ببینم که در کتابخانه‌ام نباشد، برای خریدن آن حتی یک لحظه هم تردید نخواهم کرد.
اما حیف که دوستان مترجم دیگر علاقه‌یشان را به آیزاک از دست داده‌اند. سال‌ها می‌گذرد تا این که کتاب جدیدی از او در ایران منتشر شود. برای یک هوادار آیزاک آسیموف چاره‌ای نمی‌ماند جز این که خود آستین بالا بزند و یکی از کتاب‌های پر شمار او را بردارد و ترجمه کند.
امیدوارم این کتاب، ادای دینی باشد به پاس همه‌ی آن چیزهایی که من از آیزاک آموخته‌ام. این آموخته‌ها، حتی شامل آشنایی با زبان انگلیسی که بوسیله‌ی آن، این کتاب را ترجمه کرده‌ام هم می‌شود!
(مترجم)


خرید کتاب برجیس را بخر
جستجوی کتاب برجیس را بخر در گودریدز

معرفی کتاب برجیس را بخر از نگاه کاربران
داستان هاي جالب و متفاوتي داره و يادداشت هاي نويسنده در بين داستان ها به جذابيت كتاب اضافه كرده .
از بين ٢٤ داستان @بزرگترين دارايي@ و @شاه گوييدو جي@ برام جالبتر بودن

مشاهده لینک اصلی
خواندن این کتاب مثل ملاقات رودر روی دوباره با ایزاک آسیموف بزرگ و دوست داشتنیِ. خواندن چندین داستان کوتاه علمی تخیلی متوسط و خوب و عالی از نویسنده ای که بیش از هر نوع نوشتنی ، در این نوع نوشتن تبحر داره. اما اون چیزی که بیشترین لذت رو برای طرفداران تخیل علمی به همراه داره @خود نوشت@ های خود آسیموف که صمیمانه و دوستانه با خوانندگانش در میون می گذاره. اینکه چطوری این داستان ها رو نوشته و و یکمی هم از زندگی خودش . این کتاب برای اونهاییِ که میخوان با علمی تخیلی آشنا بشن برای اونهاییِ که همیشه و برای همیشه آسیموف رو دوست دارند و خواهند داشت و برای اونهاییکه می خوان بفهمند چرا و چه جوری می شه سیاره مشتری رو خرید و یا فروخت!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب برجیس را بخر


 کتاب آزمایش های جورواجور با اعضای بدن
 کتاب رویاهای انیشتن
 کتاب زخم های پولادین
 کتاب زشت های زیبا
 کتاب از گورب خبری نیست
 کتاب مجموعه استفنی مه یر