کتاب جنگ پیرمرد

اثر جان اسکالزی از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: حسین شهرابی-داستان علمی تخیلی

جان پِری در روز تولد ۷۵ سالگی‌اش دو کار کرد: اول به قبرِ همسرش سر زد، بعد سربازِ ارتش شد.
خبرِ خوب: بشر بالاخره سفرهای میان‌ستاره‌ایش را شروع کرده.
خبر بد: سیاره‌های مناسب برای زندگی اندک هستند و نژادهای بیگانه بر سرِ تصاحبِ این سیاره‌ها با هم می‌جنگند. در نتیجه ما هم می‌جنگیم؛ هم برای دفاع از زمین و هم برای به چنگ آوردنِ ملک و املاکِ سیاره‌ای. جنگِ کهکشانی دهه‌هاست که دور از زمین در جریان است: پر از خون و خشونت و خطر.
خودِ زمین آرام است. بخش اعظمِ منابعِ بشر در دستِ «نیروی دفاعیِ مستعمرات» است. همه می‌دانند که وقتی به سنِ بازنشستگی برسند، می‌توانند به این نیروها بپیوندند. این نیروها هم جوان‌ها را نمی‌خواهد؛ آدم‌هایی می‌خواهد که آگاهی‌ها و مهارت‌هایی چند دهه زندگی را داشته باشد. وقتی کسی را از زمین ببرند، دیگر هرگز اجازه ندارد برگردد. دو سال در جبهه‌ها خدمت می‌کنید و بعد اگر زنده بمانید می‌توانید در یکی از سیاراتِ مستعمره زندگی کنید.
جان پری معامله را قبول می‌کند. اما او هم مثل بقیه‌ی ساکنان زمین حتا روحش خبر ندارد در فضا و در این جنگ چه خبر است. چون نبردِ واقعی سال‌های نوری آن‌طرف‌تر از زمین رخ می‌دهد و بسیار سخت‌تر از چیزی است که به تصورِ کسی دربیاید. اما خودِ جان پری قرار است به چیزی تبدیل شود که حتا به تصورش هم درنمی‌آید.


خرید کتاب جنگ پیرمرد
جستجوی کتاب جنگ پیرمرد در گودریدز

معرفی کتاب جنگ پیرمرد از نگاه کاربران
داستان جنگِ پیرمرد واقعا زیبا و لذت بخش بود، سبک نوشتن جان اسکالزی بسیارخاصه، علم و نبرد و کهکشان رو به زبون خودش خیلی قشنگ توضیح می ده.

خیلی وقت بود که یک علمی تخیلی توی این سطح رو کامل نخونده بودم، خیلی حس خوبی داشت:) مخصوصا به خاطر ترجمه عالی حسین شهرابی

مشاهده لینک اصلی

جنگ پیر مرد نوشته جان اسکالزی با ترجمه حسین شهرابی که توسط نشر تندیس چاپ شده در مورد یه شخصیته به اسم جان پری که زنش مرده و روز تولد 75 سالگیش دوتا کارو انجام میده: اول اینکه به آرامگاه همسرش سر میزنه و بعد میره و وارد ارتش میشه
انسان بالاخره سفر های میان ستاره ایش رو شروع کرده ولی سیاره های مناسب برای زندگی زیاد نیستن و نژاد های بیگانه هم بر سر به دست آوردن این سیاره ها با هم در رقابتن و با هم میجنگن و انسان هم از جمله نژاد هایی هست که داره میجنگه هم برای حفظ کردن زمین و هم برای به دست اوردن مستعمرات دیگه.
ن.د.م«نیروی دفاعیِ مستعمرات» برای جنگیدن با نژاد های بیگانه نیرو جمع میکنه ولی این نیرو ها قشر جوان یا میان سال نیستن و تنها کسایی میتونن در ارتش ن.د.م ثبت نام کنن که به سن بازنشستگی رسیدن. ن.د.م آدم هایی می خواد که آگاهی و مهارت های چند دهه زندگی رو داشته باشن.
وقتی کسی وارد ارتش ن.د.م میشه دیگه راه برگشتی به زمین نداره و باید 2سال خدمت کنه و بعد از اون دو راه داره اینکه به جنگیدن ادامه بده و یا اینکه در یکی از مستعمرات زندگی کنه. تمام ساکنان زمین حتی روحشونم خبر نداره که وقتی وارد ارتش شدن قراره چه اتفاقی بیفته و چرا ن.د.م کسایی رو انتخاب میکنه که عمری ازشون گذشته و دیگه توانایی جنگیدن رو ندارن و قراره باهاشون چکار کنه ...
ن.د.م پیرزن و پیرمرد هایی که تق و توقشون در اومده رو به چیزی تبدیل میکنه که هیچکی حتی تصورش هم نمیکرد.
این کتاب یک علمی تخیلی ناب با داستانی بسیار جالب و هیجان انگیزی داره و به شدت توصیش میکنم اینکه انسان ها به چی تبدیل میشن و چگونگی جنگیدن و سفر بین ستاره ای و...

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جنگ پیرمرد


 کتاب پیک نیک کنار جاده
 کتاب زمان لرزه
 کتاب زندگی پشت زندگی
 کتاب تفرقه انسان
 کتاب سفر به آفریقا
 کتاب اشتعال