کتاب حقیقت یخی

اثر دن براون از انتشارات افراز - مترجم: ندا شادنظر-داستان علمی تخیلی

ناسا در تلاش برای جبران اشتباهات مهلکی که موقعیت سیاسی‌اش را به‌خطر انداخته است، به کشفی اعجاب‌انگیز دست می‌یابد: شهاب‌سنگی در اعماق یخ‌های قطبی. و این تنها یک شهاب‌سنگ نیست. در درون این سنگ عظیم که در سال ۱۷۱۶ به زمین برخورد کرده، فسیل‌هایی از حشرات عظیم‌الجثه‌ای وجود دارد که اثبات‌کننده‌ی حیات ماورای زمینی است. از آن‌جا که اعتبار ناسا در خطر قرار گرفته، این پرسش به میان می‌آید که آیا این شهاب‌سنگ حقیقی است یا ساختگی؟... *** مرگ به اشکال گوناگونی پا به آن سرزمین گذاشته بود، اما ‌این بار چارلز بروفیِ زمین‌شناس که سال‌‌ها با حیات‌وحش آن سرزمین دست و پنجه نرم کرده بود،‌ آماده‌ی تقابل با سرنوشت غیرعادی و مرموزی که انتظارش را می‌کشید،‌ نبود. چهار اسب سورتمه‌کش که ابزار زمین‌شناسی را حمل می‌کردند، ناگاه با پوزه‌‌های رو به آسمان،‌ از سرعت خود کاستند. بروفی از سورتمه پایین پرید و پرسید: چه اتفاقی افتاده، بچه‌‌ها؟ از خلال ابر‌های پاره‌پاره،‌ هلیکوپتر باری نظامی، با گذر از کوه‌‌های یخی، رخ نمود. بروفی با خود گفت: «عجیبه. هیچ‌وقت تو‌ این نقطه‌ی قطب شمال،‌ هلیکوپتری ندیده بودم.» هلیکوپتر در سی متری او بر زمین نشست و غباری از ذرات برف را به هوا فرستاد. سگ‌‌ها عصبی و وحشت‌زده پارس کردند... ؛


خرید کتاب حقیقت یخی
جستجوی کتاب حقیقت یخی در گودریدز

معرفی کتاب حقیقت یخی از نگاه کاربران
مبارزه سیاسی، دروغ، تهمت و قتل برای رسیدن به قدرت.
مردم نیاز دارن که به مسئولین اعتماد کنن. این اعتماد کسب کردنیه. اگر رسوایی چند سیاست مدار مشخص بشه، جو اعتماد از بین میره و مردم نسبت به همه شون بی اعتماد می شن.
رئیس جمهور با اخلاق تلاش می کنه که تبلیغات منفی درمورد رقیب انتخاباتی ش (سناتور سکستون) نکنه. با وجود این که از رسوایی اخلاقی و کارهای غیرقانونی اون خبر داره، اما به اطرافیانش اجازه نمیده که رسواش کنن. چون معتقده که اعتماد مردم به فضای حکومتی مخدوش میشه. با این حال صفخات آخر داستان به صورت خیلی نرم که خواننده اصلا حواسش نیست این اتفاق میفته.


مشاهده لینک اصلی
نسبتا روان و جالب بود ولی یک جاهایی اش زیادی خیالی بود.مثلا این که رئیس جمهور آمریکا انگار کاری جز رسیدگی به ناسا و سرنوشت سه تا غیرنظامی نداشت!!و هی اتفاقی جان به دربردن های شخصیت های اصلی داستان منطق روایی نداشتند ولی خب در این سبک کتاب ها عنصر اتفاق نقش پررنگی دارد.
آخرهای داستان یک غافلگیری خیلی جالب داشت هرچند آن هم خیلی منطقی نبود ولی واقعا آدم را حیرت زده می کرد.
پرداخت خوبی داشت ولی شخصیت پردازی ها ضعیف بودند.
به عنوان سرگرمی کتاب خوبی بود و ترجمه ی روانی هم داشت.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب حقیقت یخی


 کتاب رهنمودهایی برای نزول در دوزخ
 کتاب زشت ها
 کتاب خاطرات یک بازمانده
 کتاب آخرین مستعمره
 کتاب شمشیر شیشه ای
 کتاب جنگ جهانی ز