کتاب شهر و شهر

اثر چاینا میه ویل از انتشارات هیرمند - مترجم: نریمان افشاری-داستان علمی تخیلی

میه‌ویل با ظرافت، استعاره‌ای از زندگی مدرن می‌سازد که در آن عادت به ندیدن ما را قادر می‌سازد که چیزهایی که مستقیما بر زندگی آشنای ما تاثیر ندارند را نادیده بگیریم. اما نمی‌خواهد که ما داستان او را به عنوان یک تمثیل بدانیم بلکه آن را در قالب یک داستان پلیسی جنایی که در موقعیتی عجیب و غریب روی می‌دهد به ما عرضه می‌کند... میه‌ویل در این رمان بار دیگر خود را به عنوان نویسنده‌ای اصیل و باهوش اثبات می‌کند


خرید کتاب شهر و شهر
جستجوی کتاب شهر و شهر در گودریدز

معرفی کتاب شهر و شهر از نگاه کاربران
مایویل در کتابهای خود در لس آنجلس، فانتزی دنیای ثروتمند گوتیک از Peake و م. جان هریسون، پیچیدگی ارزشمند THomas Pynchon، یک واژگان مطابق ژن ولف و Cormac McCarthy و تصاویر غم انگیز بوش و ارنست را اضافه کرد؛ و مجموعه ای را ایجاد کرد که ممکن است تأثیر فرهنگی سه گانه گریسون گیبسون را داشته باشد. این کتاب حتی اشاره ای به آن نمی کند. او باید اصطلاحنامه مورد علاقه خود را با تمام یادداشت های چسبنده در جای مناسب را از دست داده است. اگر این به من داده شود بدون پوشش Mieville برای من حتی زمانی که حدس بزن نویسنده باشد. گفتم که من بیشتر از این لذت می بردم. او بدیهی است که قصد دارد به دنبال فرمول رویه پلیس برای داستان او بپرد، اما بسیاری از شخصیت ها بسیار دشوار بود که تمایز قائل شوند، بنابراین بسیاری از وحیات طرح برای من مقدور نبود. این کتاب همچنین به عنوان ادای احترام به برونو شولتز و دیگر نویسندگان اروپای شرقی (طعم بی عیب و نقص همواره در نظر گرفته شده) در نظر گرفته شده است، اما چند نکته را کنار گذاشته است که برای من خیلی کارهای زیادی انجام ندادند، چون هیچ شباهتی به موسیقی شبانه موسیقی شولتز نداشتند. این تنظیمات بسیاری از استعاره های قابل توجه و متفکر را فراهم می کند که پس از آنکه کاراکترها و طرح ها محو می شوند، به تعویق می افتند. خوشحالم که او تلاش می کند چیزهای مختلف، اما من نمی روم به عقب بر گردیم و این یکی را به یاد داشته باشید در حالی که من تلاش برای نگه داشتن از دوباره خواندن کتاب های دیگر خود را.

مشاهده لینک اصلی
4.5 در نگاه اول، این یک رمز و راز جنجالی کلاسیک است که با قتل یک زن که بدنش در شهر شرقی Beszel یافت می شود برخورد می کند. بازرس برلو در پرونده قرار دارد و روایت به دنبال تحقیقاتش است. خیلی زود با این حال روشن می شود که چیزی در محیط وجود دارد - دو شهر (Beszrel و Ul Qoma) با قوانین بسیار متفاوت و دولت ها، یک مکان جغرافیایی مشترک دارند و یک عنصر از سورئال به رمان اضافه شده است. ناگهان، رمز و راز دو برابر می شود: جنایت و ماهیت شهرها و ساکنان آنها. من شخصا آن را دوست داشتم، هر دو طرف روایت، خواندن در سرعت برای پیدا کردن بیشتر در مورد این جهان همپوشانی و چگونه دو رشته در واقع نزدیک هستند. این یک مفهوم دیوانه است و با این حال نویسنده آن را خاموش می کند و به نتیجه ای می رساند که می تواند در سطوح مختلف بخواند: به عنوان مثال، طرح بر اساس جرم و جنب و جوش یا جامعه ی سیاسی است که خود ما را مورد پرسش قرار می دهد جهان معلوم می شود که در واقع \"جهان واقعی\" در اطراف ما وجود دارد ... مایویل شهرت دارد نه تنها نوشتن داستان های خنده دار ژانر، بلکه همچنین متن متراکم است که شاید برای من نگران باشد خیلی طولانی. بله، شهر و آمپر؛ شهر می تواند در بسیاری از قفسه های مختلف قرار بگیرد، مثلا جنایی، علمی تخیلی، فانتزی شهری، رئالیسم جادویی، جامعه شناسی و غیره، بسته به اینکه کدام عنصر خواننده اول ارزش دارد، اما این عامل مهم نیست. به هر حال، هیچ کتابی نباید به یک برچسب محدود شود. در مورد سبک نوشتن، من آن را جذاب و گیر آوردم. من می بینم که بیمار باید این کتاب را دوباره بخواند چون مطمئن هستم احتمالا خیلی سریع پیش می آید اما در عین حال می توانم صبر کنم تا دیگری مایویل را پیدا کنم: O)

مشاهده لینک اصلی
شهر \u0026 amp؛ شهر کتابی است که توضیح را برآورده می کند. در سطح، یک رمز و راز قتل در مورد دانش آموز باستان شناسی که بدن آن در یک شهر یافت شده است، Beszel، اما او در شهرستان که به آن مرز، Ul Qoma، کشته شد. این دو شهر بسیار متفاوت از یکدیگر هستند و بسیار دشوار است که اجازه عبور از مرز را بدست آوریم. کسانی که به طور قانونی ملاقات می کنند، به نقض قوانین مربوط می شوند. همانطور که داستان شروع می شود، رابطه بین دو شهر به نظر می رسد مانند رابطه بین غرب و شرق برلین در طول جنگ سرد. همانطور که صفحات را نوشتید، شما به آرامی متوجه خواهید شد که این رابطه چقدر عجیب است و بر خلاف دو شهر مجاور Besel و Ul Qoma. تنها چیزی که واقعا در مورد این کتاب به من زد، این است که ما هرگز نمی فهمیم چرا Beszel و Ul Qoma ارتباطی دارند که در وهله اول انجام می دهند. چطور و چرا آنها به جای یک شهر دو شهر بودند؟ من خیلی ناامیدم که این سوال هرگز پاسخ داده نشده است.

مشاهده لینک اصلی
مفهوم بزرگ، اما آن را احساس بیش از حد کشیدن. احساس کردم واقعا گوشت کافی به اندازه 300 صفحه نیست. آن را یک رمان بزرگ ساخته بود، اگر فقط آن را کمتر از 150 صفحه یا بیشتر بود. شکایات فنی در کنار آن، یکی از جدیدترین رمان های علمی تخیلی سال های گذشته بود و با توجه به داستان های بی پایان داستان های علمی تخیلی در کتاب فروشی ها، کاملا بیانیه ای بود. من از آن لذت بردم، لذت بردن از آن بود، اما نمی توانم بگویم آن لحظات بسیار خاطره انگیز بود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شهر و شهر


 کتاب عطش مبارزه
 کتاب خلع شدگان
 کتاب جنگ جهانی ز
 کتاب آزمایش های حسابی مشهور
 کتاب خوش تیپ ترین غول شهر
 کتاب شگفتی های بدن